31 شهریور, 1396

رکورد ایرانیان در خرید ملک در ترکیه

بعد از صدور مجوز خرید املاک در ترکیه برای خارجیان ، ایرانیان در خرید زمین و املاک در کشور ترکیه رکورد زدند و به عنوان سومین گروه خریدار املاک و زمین در کشور ترکیه شده اند و بعد از عرب های سعودی و کویت بیشتر از هرکشور دیگری از این برنامه خرید املاک در ترکیه استفاده کردند.

خبرگذاری آناتولی نوشت : ایرانیان پا به پای سرمایه داران عرب منطقه خلیج فارس دست به خرید املاک در نواحی ساحلی ترکیه زده اند. سومین گروه بزرگ سرمایه گذار در ترکیه هستند.

طبق همین گزارش "رجب کیزیلیچیک" فرماندار ترابوزان با اعلام این مطلب افزود:«هم اکنون حدود 400 ملک در منطقه ترابوزان دردست ساخت و ساز است که تمامی آن‎ها طی سال گذشته توسط مالکان ایرانی و نیز عرب خریداری و ثبت مالکیت شده است.»

طبق همین گزارش بیشتر این زمین‎ها توسط عرب‎های سعودی و کویت خریداری شده و سپس مالکان ایرانی بیش از دیگر کشورها این املاک را به نام خود ثبت کرده‎اند.

این افزایش ناگهانی در خرید املاک پس از آن صورت گرفت که تابستان گذشته دولت ترکیه اعلام کرد ازاین پس فروش املاک و زمین‎هایی که از سوی شهروندان ترک خریداری نشود، به متقاضیان خارجی آزاد خواهد بود. درنتیجه متقاضیانی که تا سال گذشته درکشور ترکیه ممنوع المعامله بوده‎اند، اکنون دراین کشور، صاحب املاک ومستغلات شده اند.

هم اکنون حدود 400 ملک در منطقه ترابوزان دردست ساخت و ساز است که سال گذشته توسط مالکان ایرانی و نیز عرب خریداری و ثبت مالکیت شده است
"کیزلیچیک" برآورد کرده است که تعداد املاک خریداری شده توسط کشورهای منطقه خلیج فارس که قبلا ممنوع المعامله بودند و نیز تعداد املاک خریداری شده توسط سرمایه گذاران ایرانی ظرف سه تا 5 سال آینده به بیش از 5000 مورد افزایش یابد.

وی در بیان این که چه چیزی علاقه مسافران ایرانی و عرب منطقه خلیج فارس را پس از سفر به منطقه به خرید املاک جلب می‎کند، گفت:«گردشگرانی که از این کشورها به ترکیه سفر کرده‎اند وکسانی که این املاک را خریداری کرده‎اند، تمایلی ندارند که صرفا برای 3 یا 4 روز به ترکیه بیایند بلکه می‎خواهند برای مد تهای طولانی تری در ترکیه اقامت کنند. بیشتر آن ها ترجیح می‎دهند سه بار در سال به ترکیه سفر کنند.»

کیزلیچیک همچنین با اشاره به این که تنها در سال 2012 منطقه ساحلی دریای سیاه بیش از 60 هزار گردشگری از خاورمیانه جذب کرده، تاکید کرد که گردشگری در منطقه دریای سیاه نیز طی 4 – 5 سال گذشته میان گردشگران کشورهای شرق خاورمیانه محبوبیت زیادی یافته است.

به گفته وی این تعداد البته در مقایسه با کل 2.6 میلیون گردشگرخارجی که درسال 2012 به این استان سفر کردند، میزان ناچیزی است اما درمقایسه با سال 2009 که تنها هزار نفر گردشگر ازخاورمیانه به این منطقه جذب شده بود، 60 هزار گردشگر، میزان رشد چشمگیری را نشان می دهد.

او اظهار امیدواری کرد که به زودی با ایجاد خط پروازی مستقیم ریاض – ترابوزان ، شاهد رشد بیشتر تعداد گردشگران دراین منطقه باشد

3D Panel

موارد استفاده:

  • دیوارکش ساختمان های مسکونی ـ اداری ـ فرهنگی ـ عمومی و . . . .
  • ساخت ویلا حتی بصورت دوبلکس بدون نیاز به اسکلت و فونداسیون گسترده در ظرف کمتر از یک ماه
  • ساخت انواع خانه های روستایی ـ انبار ـ پارکینگ و اماکنی از این قبیل بدون نیاز به اسکلت و فونداسیون گسترده
  • ساخت انواع آلاچیق و کلبه با قابلیت اجرای طرح های ویژه و فانتزی

نظرسنجی

نظر شما درباره فعالیتهای ما؟