31 شهریور, 1396

سوالات متدوال ثبت شرکت

1- وکالتنامه ثبت شرکت در ترکیه را در صورت درخواست از کجا تهیه کنم؟
نمونه وکالت نامه توسط شرکت در اختیار شما قرار خواهد گرفت و با ارائه آن به دفاتر رسمی در ایران و ترجمه آن به زبان ترکی و اخذ تاییده وزارت امورخارجه و سفارت ترکیه این امر میسر خواهد گردید

2- ثبت شرکت در ترکیه به چه مدارکی نیاز دارد؟
برای این امر فقط به اصل پاسپورت و 4 قطعه عکس از کلیه سهامدار ها نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است طبق قانون جدید ثبت شرکت ¼ سرمایه شرکت نیز در هنگام تاسیس شرکت باید به بانک واریز شده و پس از ثبت شرکت قابل برداشت میباشد

3-اجاره دفتر کار در ترکیه به چه صورت است؟
برای ثبت شرکت ارائه اجاره نامه به نام شرکت الزامی میباشد. در ترکیه لازم نیست دفتر کار به صورت جداگانه تهبه گردد و امکان تهیه home offce نیز وجود دارد.

4- ثبت شرکت در ترکیه چند روز طول میکشد؟
مدت زمان ثبت شرکت از زمان حضور شرکا در ترکیه حداکثر7 روز کاری میباشد. لازم به ذکر است eturkye پیشنهاداتی دارد که لازم نیست شما این مدت را به طور کامل در ترکیه حضور داشته باشید.

5- آیا سهامداران میتوانند کاملا خارجی باشند؟
بله، این امر امکانپذیر است، شما نیازی به شریک ترک ندارید، تمامی سهام شرکت شما به شما به عنوان فرد ایرانی تعلق خواهد گرفت.

6- برای ثبت شرکت در ترکیه به چند سهامدار نیاز دارد؟

طبق قانون جدید ترکیه که از ماه 8 میلادی سال 2012 قابل اجرا میباشد محدودیتی در تعداد سهامدارها وجود ندارد

7- آیا حضور سهامداران در ترکیه الزامی است؟
فقط حضور یکی از سهامداران (مدیر عامل) و یا صاحبین امضا نیز کافی است، در این صورت لازم است سهامدار حاضر در ترکیه وکالتنامه ثبت شرکت از دیگر سهامداران داشته باشد.

8- سرمایه اولیه شرکت در ترکیه چقدر باید باشد؟
سرمایه اولیه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه حداقل 10000 لیر و برای شرکت با سهامی خاص 50000 هزار لیرترک میباشد.
اما در پیکیجی که توسط eturkye به شما ارائه میگردد ثبت شرکت را با سرمایه اولیه 100،000 لیر برای شما انجام میدهد، از این مبلغ کافی است در هنگام ثبت شرکت ¼ به حساب خزانه واریز گرددو پس از افتتاح شرکت این رقم به حساب شرکت واریز شده و میتواند مورد استفاده قرار گیرد .لازم به توضیح است با توجه به قانون جدیدی که از ماه تموز 2012 در ترکیه برای ثبت شرکت اجرایی شده و آن وایز ¼ مبلغ سرمایه شرکت در هنگام ثبت شرکت میباشد، سرمایه شرکت میتواند بنا به نظر سهامدارها حداقل در نظر گرفته شود

9- دفتر eturkye در کدام شهر ترکیه واقع شده است؟

شرکت eyturkye در یکی از بهترین محله های استانبول واقع شده و در محیطی در خور شما عزیزان پذیرای شما خواهد بود.البته این شرکت دارای نمایندگان رسمی در شهرآنتالیا و آلانیا میبباشد و امکان ثبت شرکت و ارائه خدمات در تمام شهرهای ترکیه را برای شما فراهم نموده است

10- آیا شرکتها ملزم به داشتن یک مشاور مالی یا حسابدار هستند؟
بله در ترکیه 2 مدل مالی مشاور است:
1-Yemenli mali musaver (مشاور قسم خورده دولت که مهر دولت را در اختیار دارد مانند حسابرس رسمی در ایران)
2-Serbest Mali musaver (مشاور مالی خصوصی که البته مجوز فعالیت از دولت دارد)

11- با ثبت شرکت در ترکیه در کدام بانکهای این کشور امکان افتتاح حساب میباشد؟
با ثبت شرکت در ترکیه در حال حاضر در MELLAT BANK,HALK BANK,IS Bank میتوان حساب بازکرد که در پکیج کاملی که توسط شرکت به شما ارائه شده است این امر نیز در نظر گرفته شده است.

12- آیا امکان خرید خانه و ملک و زمین پس از ثبت شرکت در ترکیه وجود دارد؟
بله، پس از ثبت کامل شرکت میتوانید املاک در ترکیه به نام خود خریداری کنید.

13- مالیات در کشور ترکیه به چه صورت میباشد؟
شرکتهاي توليدي و تجاري عموما دو نوع ماليات به دولت ترکيه پرداخت مي نمايند. اول ماليات بر ارزش افزوده که بين 1 الي 18 درصد در تغيير است. ماليات بر ارزش افزوده مواد خام پايين بوده و کالاهاي ساخته شده عوارض بيشتري پرداخت مي کنند. ماليات بر ارزش افزوده اغلب کالاهاي وارداتي به ترکيه 18 درصد است که واردکننده به هنگام ترخيص کالا پرداخت مي کند اما در فاکتورهاي فروش از مشتري با عنوان ماليات بر ارزش افزوده دريافت مي شود.دومين نوع ماليات پرداختي توسط شرکتها به دولت ترکيه ، ماليات بر سود مي باشد. اين نوع ماليات 20 درصد است که هر سه ماه يکبار محاسبه و پرداخت مي شود. در پايان سال ماليات بر سود هاي پرداخت شده با درآمد شرکت مجدداً محاسبه شده و در صورتي که شرکت زيان ديده باشد ، نه تنها مبلغي بعنوان ماليات دريافت نمي شود بلکه شرکت مذکور به ميزان زيان سال گذشته از معافيت مالياتي در سال آينده بهره مند خواهد شد.

3D Panel

موارد استفاده:

  • دیوارکش ساختمان های مسکونی ـ اداری ـ فرهنگی ـ عمومی و . . . .
  • ساخت ویلا حتی بصورت دوبلکس بدون نیاز به اسکلت و فونداسیون گسترده در ظرف کمتر از یک ماه
  • ساخت انواع خانه های روستایی ـ انبار ـ پارکینگ و اماکنی از این قبیل بدون نیاز به اسکلت و فونداسیون گسترده
  • ساخت انواع آلاچیق و کلبه با قابلیت اجرای طرح های ویژه و فانتزی

نظرسنجی

نظر شما درباره فعالیتهای ما؟